Чому ми кричимо на дітей?

Чому, навіть розкаявшись, батьки знову і знову входять в стан божевілля, а деякі звикають до такого спілкування і навіть вважають його нормальним?! 

1) Тому що дитина слабкіше. Ми виливаємо весь емоційний бруд на свою дитину, часом навіть не замислюючись. Викричати своє невдоволення життям, вилаятися усіма словами, які крутилися в голові на адресу начальника, коли він вичитував нас, звалити провину за свої проблеми... Дитина стає якимось громовідводом, боксерською грушею... І все тому що він слабший, тому що він не відповість тим же, тому що він промовчить. Проковтне всю цю грязь, яку на нього виплеснули. Мовчки проковтне. А якщо заплаче або образиться, не біда. Головне, що нам стало легше. Ми думаємо тільки про себе і, отже, даємо відмінний приклад егоїзму. 

2) Тому що ми забагато вимагаємо від дитини. У нас були свої уявлення про те, який повинен бути іменною наш дитина, навіть до того, як виникло бажання мати дітей. І ми вганяємо його в ці рамки все його життя. З народження. З перших днів його маленького життя. Він повинен бути!.. Повинен відповідати! 

3) Тому що так швидше чогось досягти. Дитина нікуди не поспішає, а ми постійно поспішаємо. Для нас важливо все встигнути, все зробити, все отримати. І ми звикаємо користуватися тільки самим швидким, а значить, найбільш ефективним в нашому житті. Ми забуваємо наповнювати все, що ми робимо, глибоким змістом. Не дивимося в майбутнє. Не вкладаємо... і, значить, нічого не отримаємо, крім розчарування і порожнечі. 

4) Тому що ми не вміємо пояснювати. Іноді здається, ну чому він не може цього зрозуміти, адже я ж пояснюю в сотий раз. Я б'юся, а він не може зрозуміти або запам'ятати простих речей. Якщо ми не вміємо пояснювати простих речей... отже, не зможемо пояснити найважливіших. 

5) Тому що ми влаштовуємо показовий виступ «Я хороша мати!» Іноді для нас проявити строгість прилюдно, це можливість показати, що я займаюся дитиною, я виховую своїх дітей. «Я сувора мати, значить я хороша мати.» І ми кричимо, обмежуємо, забороняємо... 

6) Тому що ми не можемо перемогти свій страх. Ми боїмося... Боїмося всього. В нашій голові прокручується фільм жахів вже вкотре. З гірки може впасти, розіб'є голову, поїдемо в лікарню, будуть зашивати, може втратити багато крові, далі реанімація... І ми вже чуємо сирену швидкої допомоги і бачимо людей у білих халатах із закривавленими руками... Ні, краще крикнути «Ну, мамо, будь ласка!» Так безпечніше і набагато спокійніше. Адже ми за нього постійно боїмося... і, значить, не даємо жити. 

7) Ми кричимо на дітей, тому що не замислюємося про наслідки, про те, що ми отримаємо в результаті. Ні, не цю секунду, а потім, коли наша дитина перестане бути дитиною. Ми не бачимо в ньому особистість. Ми не хочемо її розуміти. Навіть хоча б спробувати не хочемо... І це не означає, що ми не любимо своїх дітей. Ні-ні, ми любимо! Тільки дуже мало замислюємося про те, як саме ми любимо. Любимо, як виходить, як доводиться. 

Якщо ми будемо сіяти агресію, порожнечу і лицемірство, то і отримаємо в підсумку це ж, але по відношенню до нас самих. А адже ми цього не хотіли з самого початку.