Як допомогти дітям подолати сором'язливість

П'ять порад про те, як допомогти сором’язливій дитині

 

Важливо розуміти, що сором'язливість – це риса характеру особистості, а не вина чи недолік. Хороше полягає в тому, що з часом ваша дитина, швидше за все, подолає свою сором'язливість. Тим не менше, ви можете допомогти їй виробити впевненість у собі та стати більш товариською.

 

1. Розмовляйте з дитиною. Сором'язливість багатьох дітей здебільшого розвивається внаслідок деяких глибоких проблем, більшість з яких виникає в сім'ї. Однак у дітей старшого віку сором'язливість може бути наслідком трохи інших причин. Проконсультуйтеся з учителем про те, як ідуть справи вашої дитини у школі, чи спілкується вона з іншими дітьми. Насильство, розлучення батьків, бійки, сварки та словесні образи, як правило, роблять дітей боязкими й сором'язливими. Докладіть максимум зусиль, щоб захистити свою дитину від таких причин. Якщо ваша дитина вже на початковому етапі свого життя отримала глибоку емоційну травму, щоб упоратися з її станом, швидше за все, вам буде потрібна професійна допомога. Не варто нехтувати нею.

 

2. Проявляйте емпатію. Існує різниця між співчуттям та усвідомленим співпереживанням (емпатією), тому переконайтеся, що ви не плутаєте ці поняття. Співчуваючи своєму малюку, ви змушуєте його ще більше соромитися самого себе, унаслідок чого він стає більш боязким і сором'язливим. У будь-яких ситуаціях уникайте поведінки, яка засуджує. Співпереживайте дитині й пояснюйте їй, що вона чудова людина. Кажіть малюку, що він не повинен засмучуватися про самого себе. Підтримуйте всі його досягнення. Постійно розповідайте дитині, чому ви вважаєте її кращою дитиною на світі.

 

3. Відкрийте сильні сторони дитини. Багато дітей, як правило, соромляться через нестачу мотивації та впевненості в собі. Допоможіть дитині розкритися як особистості, зрозуміти свої сильні сторони. Зверніть увагу малюка на його позитивні риси характеру та якості, які він має. Це надихне його на розвиток власної індивідуальності. Схильності кожної дитини індивідуальні. З'ясуйте, що найбільше подобається вашій дитині, і заохочуйте її до таких занять.

 

4. Заохочуйте взаємодію дитини з однолітками. Один із кращих способів допомогти дитині розкритись і висловитися, це сприятиме її взаємодії з однолітками. Запросіть у гості кількох друзів, однокласників або двоюрідних братів і сестер. Спробуйте поставити дітей в таке становище, коли вашій дитині доведеться контролювати ситуацію та проявляти свій авторитет. Це допоможе вашому малюку усвідомити власне значення, розкритись і взаємодіяти з іншими дітьми.

 

5. Не тавруйте дитину. Імовірно, найбільша помилка при взаємодії з дитиною та виховання її полягає в навішуванні ярликів. Особливо важливо не робити цього прилюдно. Якщо постійно називати дитину сором'язливою, вона втратить упевненість у собі. Шукайте приклад ситуацій, в яких дитина справлялася зі своєю сором'язливістю. Розкажіть їй, як ви пишаєтесь тим, що вона змогла самостійно подолати труднощі.Ненав'язливо й делікатно заохочуйте впевнену поведінку дитини. 

 

Дотримуючись цих порад, ви допоможете дитині розвинути впевненість у собі, налагодити взаємодію з іншими дітьми й насолоджуватися кращими роками свого життя. Беріть більш активну участь у різних видах діяльності своєї дитини, адже це прекрасний спосіб допомогти їй подолати сором'язливість і зміцнити ваші взаємини.

 

джерело:http://childdevelop.com.ua/articles/psychology/487/